زندگی لوکس در دل طبیعت: شهرک مهرگان رویان، مقصدی برای آرامش و سرمایه‌گذاری

شهرک مهرگان رویان

معرفی شهرک مهرگان رویان

با افزایش ویلاسازی در شمال کشور، شهرک های متعددی در این منطقه احداث شدند که هر یک دارای امکانات رفاهی و تفریحی متفاوتی نسبت به یکدیگر هستند. معمولاً بسیاری از افراد خرید ویلای شهرکی در شمال را ترجیح می‎دهند زیرا گذشت زمان ثابت کرده که ویلاهای شهرکی دارای امنیت بالاتری بوده و همچنین امکانات کامل‏تری دارند. یکی از شهرک‎های برند استان مازندران، شهرک یا دهکده مهرگان است. اما شهرک مهرگان رویان کجاست؟ چه امکاناتی دارد؟ مسیرهای دسترسی به آن به چه صورت است و قیمت خرید ویلا در مهرگان چقدر است؟ در این مقاله از ام اچ ملک MHMELK قصد داریم به تمامی سوالات شما در رابطه با شهرک مهرگان پاسخ داده و به معرفی این دهکده زیبا و برند بپردازیم.

شهرک مهرگان رویان کجاست؟

شهرک کوهستانی مهرگان در استان مازندران و در نزدیکی شهر زیبای رویان واقع شده است. این شهرک چشم انداز بسیار زیبایی به جنگل دارد و از ساحل دریا چندان دور نیست. موقعیت جغرافیایی مهرگان باعث شده تا ارزش زمین‎ های آن افزایش چشمگیری پیدا کنند؛ به همین دلیل مهرگان پتانسیل بسیار بالایی برای سرمایه ‎گذاری در حوزه املاک دارد! این شهرک در جاده منتهی به آبشار آب‎پری قرار گرفته و جاذبه‎ های دیدنی پارک جنگلی رویان و آبشار کاسگر محله در نزدیکی آن قرار دارند.

شهرک کوهستانی مهرگان در سال ۱۳۸۰ خریداری شد، اما ساخت و ساز قانونی در آن از سال ۱۳۸۴ به بعد آغاز گشت. در حال حاضر حدود ۳۰۰ ویلا در این شهرک ساخته شده و ۵۰ ویلای دیگر در دست ساخت هستند. البته در آینده قرار است تعداد ویلاهای شهرک مهرگان به ۷۰۰ پلاک برسند و ساخت و ساز در این شهرک همچنان ادامه دارد.

معرفی اماکن گردشگری اطراف شهرک مهرگان

شهرک مهرگان در نزدیکی شهر رویان و شهر نور قرار دارد؛ به همین دلیل با خرید ویلا شهرک مهرگان رویان می‎توانید دسترسی راحتی به پارک جنگلی رویان و نور داشته باشید. از دیگر جاذبه‎ های گردشگری نزدیک مهرگان می‎توان به دریاچه الیمالات، دریاچه آویدر و آبشار آب‎پری اشاره کرد. همچنین مهرگان فاصله بسیار نزدیکی تا جنگل‎ های سرسبز و پلاژهای تفریحی ساحلی دارد.

معرفی محله ‎های شهرک مهرگان

شهرک کوهستانی مهرگان رویان از ۱۲ محله تشکیل شده که برخی از آن‎ها به طور کامل ساخته شده و به بهره ‎برداری رسیده ‎اند. برخی دیگر در حال ساخت هستند و در چند محله نیز هنوز ساخت و سازی صورت نگرفته است. در صورتی که قصد خرید ویلا در مهرگان رویان را دارید بهتر است با محله ‎های این شهرک بیشتر آشنا شده و اطلاعاتی در رابطه با متراژ زمین ‎های هر محله و تعداد پلاک‎ های آن به دست آورید.

محله‎ های ساخته شده شهرک مهرگان

سه محله سرو، نارون و اقاقیا به طور کامل ساخته شده و دارای مالک هستند. البته هنوز هم خرید و فروش ویلا در این محله ‎ها توسط مالکین صورت می‎گیرد. اگر نگاهی به نقشه شهرک برند مهرگان داشته باشید متوجه می‎ شوید که تمامی ویلاهای این محله ‎ها دارای طراحی مشابهی هستند که باعث ظاهر هماهنگ و یکپارچه هر محله شده است.

 • محله سرو مهرگان از ۵۴ پلاک تشکیل شده که متراژی بین ۳۴۰ تا ۵۷۰ متر دارند. این محله در قسمت شرقی شهرک قرار گرفته است.
 • محله نارون دارای ۲۹ پلاک است که هر یک متراژی بین ۳۳۵ تا ۵۵۰ متر دارند. این محله نیز در قسمت شرقی شهرک و در نزدیکی محله سرو قرار گرفته.
 • محله اقاقیا آخرین محله‎ که ساخت و ساز در آن به اتمام رسیده است. این محله از ۵۸ پلاک تشکیل شده که متراژ آن‎ها بین ۲۰۰ تا ۶۶۷ متر است. محله اقاقیا برخلاف محله سرو و نارون در غرب شهرک برند مهرگان قرار دارد.

محله های در حال ساخت شهرک مهرگان

چناران، بلوط، کاج، سپیدار، ارغوان و صنوبر 6 محله ‎ای هستند که در حال حاضر ویلاسازی در آن‎ها انجام می‎شود. همانطور که گفته شد هماهنگ سازی محلات شهرک مهرگان با یکدیگر برای یکپارچگی و زیبایی بیشتر این شهرک اهمیت دارد. همین مسئله باعث شده تا ویلاهای در حال ساخت در شش محله نام برده، همگی از سبک مدرن پیروی کنند. بنابراین امکان ساخت ویلای کلاسیک در این محله‎ ها وجود ندارد!

 • محله چناران از ۳۵ پلاک با متراژ بین ۵۳۰ تا ۷۷۵ متر تشکیل شده است. این محله در مرکز شهرک مهرگان قرار دارد.
 • محله بلوط دارای ۶۱ پلاک است که هر یک متراژی بین ۵۵۰ تا ۱۲۰۰ متر دارند. اگر علاقه‎مند خرید ویلا در شهرک پلاک یک جنگل هستید حتماً محله بلوط مهرگان را در نظر داشته باشید؛ زیرا این محله فاصله بسیار نزدیکی تا جنگل دارد و ویوی ویلاهای آن بسیار زیبا است.
 • محله کاج شامل ۳۰ پلاک می‎شود که متراژی بین ۳۶۵ تا ۷۷۵ متر دارند. این محله در بخش شمالی شهرک قرار گرفته است.
 • محله سپیدار ۶۶ پلاک دارد که متراژ هر یک از آن‎ها بین ۳۷۰ تا ۱۱۰۰ متر است. این محله بسیار نزدیک به جنگل بوده و در قسمت جنوبی شهرک قرار گرفته است.
 • محله ارغوان شامل ۳۷ پلاک است که متراژی بین ۳۳۰ تا 1030 متر دارند. این محله در قسمت شمال غربی شهرک زیبای مهرگان واقع شده است.
 • محله صنوبر دارای ۳۱ پلاک است که هر یک متراژی بین ۵۰۰ تا ۱۱۰۰ متر دارند. صنوبر بین دو محله چناران و سپیدار قرار گرفته است.

محله ‎های در حال زیرسازی شهرک مهرگان

از محله‎ های در حال زیرسازی شهرک یا دهکده مهرگان می‎توان به یاس، نسترن و سکویا اشاره کرد که به زودی ساخت و ساز در آن‌ها انجام می‎گیرد.

 • محله یاس با متراژ بین ۳۰۰ تا ۶۷۰ متر ۱۰۹ پلاک دارد. این محله تقریباً در مرکز شهرک قرار گرفته است.
 • محله نسترن از ۹۵ پلاک تشکیل شده که متراژ آن‎ها بین ۲۷۵ تا ۶۰۰ متر است. این محله در شمال شهرک قرار دارد.
 • محله سکویا جمعاً ۲۵ پلاک و متراژ آن‎ها بین ۳۴۶ تا ۱۴۰۰ متر است. سکویا در شرق دهکده مهرگان قرار دارد.

در رابطه با مشاعات شهرک مهرگان بیشتر بدانید!

اگر اهل گردش و تفریح باشید، بهترین بخش شهرک مهرگان برای شما مشاعات آن است. ۴ هکتار از این شهرک را مشاعات آن در برگرفته که شامل اماکن تفریحی و رفاهی، پیاده ‎روها، خیابان‎ ها، میادین و مواردی از این قبیل می‎ شوند. با خرید ویلا در شهرک مهرگان رویان می‎توانید از تمامی امکانات تفریحی و رفاهی موجود در این شهرک استفاده کنید. در واقع امکانات تفریحی مهرگان به طور اختصاصی برای ساکنین آن در نظر گرفته شده و دیگر افراد اجازه ورود به شهرک و استفاده از این امکانات را ندارند.

زمین‎ های والیبال، بسکتبال، فوتبال، تنیس و اسکیت جزء برخی از امکانات تفریحی ورزشی دهکده مهرگان هستند که در مشاعات آن قرار دارند. از دیگر امکانات رفاهی تفریحی این شهرک می‎توان به مسیرهای اختصاصی دوچرخه سواری و پیاده ‎روی، سالن ماساژ، استخر، سونا و جکوزی، کافی شاپ و سالن بدنسازی اشاره کرد. البته با توجه به این‎که شهرک مهرگان هنوز کامل نشده و ساخت و ساز در آن ادامه دارد، مشاعات آن نیز تا چند سال آینده با تمامی امکانات تفریحی و رفاهی مورد نیاز تکمیل می‎شود.

نوع سند و شرایط زمین در شهرک مهرگان

اگر قصد خرید ویلا شهرک مهرگان رویان را دارید احتمالاً نوع سند و مجوزهای این شهرک برایتان بسیار مهم است. در سال ۱۳۸۴ مجوز تغییر کاربری زمین‎ های این منطقه اخذ شد و در حال حاضر امکان ساخت و ساز کاملاً قانونی در تمامی محله ‎های این شهرک وجود دارد. ۱۱ محله شهرک کوهستانی مهرگان رویان دارای سند تک برگ از نوع مشاع هستند. اما زمین و ویلاهای محله سپیدار از سند تک برگ شش دانگ برخوردارند؛ همین مسئله باعث شده تا قیمت ویلا و زمین‎های محله سپیدار نسبت به دیگر محله ‎ها بیشتر باشد.

تمامی قطعه زمین‎های شهرک برند مهرگان دارای شناسنامه دقیق و شماره یکتا هستند که در شناسنامه زمین می‎توانید در رابطه با اساسنامه شهرک برای ساخت ویلا اطلاعات بیشتری به دست آورید. اما به طور کل باید بدانید که:

 • در این شهرک امکان ساخت ویلای تریبلکس وجود ندارد.
 • جانمایی ساخت ویلا در هر قطعه از زمین مشخص است که باعث حفظ فاصله استاندارد از دیگر ویلاها و ایجاد نظم در نقشه شهرک می‎شود.
 • در این شهرک اجازه ساخت ویلا به سبک کلاسیک و رومی وجود ندارد و دفتر مهندسی شهرک باید طرح نمای ویلا را تایید کند.
 • دیگر موارد مهم در ساخت بنا مانند حداکثر متراژ مجاز بنا، سبک و اندازه مجاز فضای سبز و مواردی از این دست در شناسنامه زمین ذکر شده است.

چرا در شهرک مهرگان ویلا بخریم؟

خرید ویلا در شهرک مهرگان با مزایای بسیاری همراه است که از مهم ‎ترین آن‎ها می‎توان به ارزش زمین‎های این شهرک اشاره کرد. مهرگان موقعیت جغرافیایی بسیار مناسبی داشته و با وجودی که جزء شهرک‎ های جنگلی به حساب می‎آید، فاصله بسیار نزدیکی تا ساحل دریا دارد. موقعیت مناسب این شهرک باعث افزایش چند برابری قیمت ویلا و زمین ‎های آن تا چند سال آینده خواهد شد. بنابراین در صورتی که سرمایه خود را برای خرید ویلا و زمین در مهرگان خرج کنید به هیچ عنوان پشیمان نشده و در چند سال آینده سود بسیار خوبی نصیبتان می‎شود. از دیگر مزایای خرید ویلا در مهرگان رویان می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امنیت بالای شهرک با وجود دوربین‎ های مداربسته و تیم نگهبانی ۲۴ ساعته
 • امکانات رفاهی و تفریحی کامل شهرک که در حال گسترش هستند
 • برخورداری تمامی ویلاهای این منطقه از پارکینگ اختصاصی
 • محوطه سازی شهرک با گونه‎ های مختلف گیاهان
 • امکان خرید ویلای فول فرنیش با امکاناتی مانند استخر و تراس در مهرگان
 • امکان طراحی نقشه ویلا، دیزاین دکوراسیون داخلی، تعمیرات و نظافت ویلا توسط تیم مهندسی و امورات شهرک
 • امکان سفر به شهرک مهرگان از طریق جاده هراز و چالوس
 • نزدیکی شهرک به شهر رویان که با وجود آن دسترسی سریعی به بازارهای محلی، مراکز خرید و پاساژهای شهر رویان خواهید داشت.
 • نظم بالای شهرک و یکپارچگی محله ‎های آن

سوالات متداول

شهرک مهرگان رویان در کجا واقع شده است؟

شهرک مهرگان رویان در ۵ کیلومتری شهر رویان و در استان مازندران واقع شده است. این شهرک جنگلی به دلیل موقعیت جغرافیایی‎ بسیار مناسب فاصله بسیار نزدیکی به ساحل دریا دارد.

قیمت ویلا در شهرک مهرگان چقدر است؟

قیمت ویلا در دهکده مهرگان بستگی به متراژ ویلا، موقعیت ویلا در شهرک، نوع سند آن، امکانات ویلا و مواردی از این قبیل دارد. بنابراین توصیه می‎کنیم برای اطلاع دقیق از قیمت زمین و ویلا در این منطقه با کارشناسان ام اچ ملک MHMELK تماس بگیرید.

امکانات تفریحی شهرک مهرگان شامل چه چیزهایی هستند؟

از امکانات تفریحی شهرک مهرگان می‎توان به کافی شاپ، سالن بدنسازی، استخر، سونا، جکوزی، مسیر اختصاصی دوچرخه سواری و پیاده‎روی، زمین‎های فوتبال، والیبال، بسکتبال، اسکیت و تنیس اشاره کرد.

آیا زمین و ویلاهای مهرگان دارای سند هستند؟

هر قطعه زمین و ویلای ساخته شده در شهرک مهرگان با سند ارائه می‎شوند که ویلا و زمین ‎های محله سپیدار دارای سند تک برگ شش دانگ هستند. اما در ۱۱ محله دیگر سند تک برگ نوع مشاع ارائه می‎شود.

مسیرهای دسترسی به شهرک مهرگان کدامند؟

شما عزیزان می‎توانید از طریق جاده چالوس و هراز به شهرک مهرگان سفر کنید. معمولاً در صورت رانندگی با خودروی شخصی، با چهار ساعت رانندگی می‎توانید خودتان را به این شهرک برسانید.

و در آخر

در این مقاله به معرفی شهرک برند مهرگان در شهر رویان پرداختیم و اطلاعات کاملی در رابطه با این شهرک خدمتتان ارائه کردیم. به طور خلاصه مهرگان یکی از شهرک‎های برند استان مازندران بوده که در آن امکان خرید زمین و ویلا فراهم است. این شهرک از امکانات رفاهی و تفریحی کاملی برخوردار بوده و امنیت بسیار بالایی دارد. ارزش زمین‎های شهرک کوهستانی مهرگان رویان بسیار بالا هستند و با خرید ویلا و زمین در این شهرک، فرصتی طلایی برای سرمایه‎ گذاری سودآور برای شما فراهم می‎شود. 

در صورتی که علاقه‎مند سرمایه ‎گذاری در این شهرک هستید می‎توانید از کارشناسان مجموعه ام اچ ملک MHMELK مشورت بگیرید. در این مجموعه بانک اطلاعاتی کاملی از شهرک مهرگان گردآوری شده و کارشناسان ما می‎توانند بهترین ویلا و زمین‎های این شهرک را به شما معرفی کنند. در انتها نظر شما در رابطه با شهرک زیبای مهرگان چیست؟ علاقه‎مند سرمایه‎گذاری در کدام یک از محله‎های این شهرک هستید؟

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه