راهنمای خرید ویلا و مستغلات در رویان و اطراف آن

راهنمای خرید ویلا و مستغلات در رویان و اطراف آن

راهنمای خرید ویلا و مستغلات در رویان و اطراف آن

این روزها همه دوست دارند با خرید ویلایی در شمال، تعطیلات خود را در میان طبیعت سرسبز این منطقه سپری کنند. همین مسئله باعث افزایش ویلاسازی در شهرهای شمالی کشور از جمله شهر رویان شده است. رویان یک شهر کوچک بوده که به دلیل نزدیکی به دریا و جنگل مورد توجه بسیاری از گردشگران و سرمایه‎ گذاران قرار گرفته است. اما خرید و فروش ویلا در رویان چگونه بوده و بهترین مناطق رویان کدامند؟

موقعیت جغرافیایی رویان باعث شده تا ویلاسازی در این شهر در چند سال اخیر رونق پیدا کند؛ به همین دلیل سرمایه‎گذاری در رویان بسیار سودآور است. در صورتی که قصد خرید زمین رویان یا ویلاهای ساحلی و جنگلی این منطقه را دارید، حتماً این مقاله از ام اچ ملک MHMELK را مطالعه کرده و با این شهر زیبا بیشتر آشنا شوید.

شهر رویان کجاست ؟

کمی در رابطه با شهر رویان بدانید!

اگر قصد خرید ویلا ساحلی رویان یا ویلا جنگلی این منطقه را دارید بهتر است ابتدا در رابطه با بافت شهری رویان بیشتر بدانید. رویان از شمال با دریا و از جنوب با رشته کوه‎های البرز احاطه شده؛ شهر نور در شرق رویان و شهر نوشهر در غرب آن قرار گرفته و فاصله رویان تا نوشهر حدود ۲۵ تا ۳۰ کیلومتر است.

مردم بومی این منطقه از قوم طبری هستند و با زبان طبری سخن می‎گویند. رویان جزء شهرهای کم جمعیت کشور است و جمعیت آن در آخرین سرشماری حدود ۷۰۰۰ نفر برآورد شده است. در این شهر کوچک با وجود موقعیت جغرافیایی بسیار خوب، امکان خرید ویلا جنگلی رویان با منظره کوه و جنگل یا خرید ویلای ساحلی با منظره دریا وجود دارد. همچنین در برخی از مناطق این شهر می‎توان زمین‏ هایی را خریداری کرد که از شمال چشم اندازی به ساحل و دریا و از جنوب چشم اندازی به کوه و جنگل داشته باشند.

چگونه به شهر رویان سفر کنیم؟

برای سفر به شهر رویان می‎توانید مسیر هوایی یا زمینی را انتخاب کنید. در صورت انتخاب مسیر زمینی با حدود 3.5 تا ۴ ساعت رانندگی از جاده فیروزکوه، چالوس یا هراز به شهر رویان می‎رسید. در واقع فاصله شهر رویان تا تهران تنها حدود ۲۳۰ کیلومتر است که به همین دلیل شهروندان تهرانی علاقمند خرید ویلا در این منطقه هستند. شما می‎توانید از قطار و هواپیما هم برای سفر به شهر رویان استفاده کنید که در سفر با قطار باید در ایستگاه قائمشهر پیاده شده و با تاکسی یا اتوبوس به سمت رویان حرکت کنید. همچنین برای سفر هوایی کافیست خود را به فرودگاه نوشهر یا ساری برسانید که با توجه به نزدیکی نوشهر و رویان فرودگاه نوشهر انتخاب بهتری است.

آیا خرید ویلا در رویان آینده دار است؟

خرید زمین و ویلا در رویان باعث می‎شود تا سرمایه ‎تان پس از گذشت چند سال افزایش چشمگیری پیدا کند. در واقع این شهر با وجود دسترسی آسان به طبیعت بکر، موقعیت جغرافیایی عالی و نزدیکی به جنگل و دریا دارای زمین‎های بسیار ارزشمندی است که تا چند سال آینده ارزش آنها چندین برابر می‌شود!

با خرید ویلا و زمین در رویان می‎توانید از جاذبه ‎های گردشگری این شهر دیدن کرده، به گردش در ساحل دریا و جنگل‎ های این منطقه بپردازید و در هوای مطبوع و عاری از آلودگی رویان نفس بکشید. در این شهر امکان خرید ویلا ارزان رویان برای سرمایه ‎گذاری ارزان قیمت فراهم است و لازم نیست حتماً سرمایه بسیار زیادی را برای خرید ملک در رویان کنار بگذارید. البته باید در نظر داشته باشید که برخی از املاک این منطقه مانند ویلاهای پلاک اول با قیمت بالاتر به فروش رسیده و سرمایه ‎گذاری روی آن‎ها با سود بیشتر همراه خواهد بود. در حال حاضر ویلاسازی در رویان بسیار رونق دارد و شهرک‎ های متعددی در این منطقه پدید آمده ‎اند. همچنین مناطق اطراف رویان نیز مورد توجه سرمایه ‎گذاران قرار گرفته ‎اند و ویلاسازی در این مناطق افزایش پیدا کرده است.

مهمترین مناطق رویان برای خرید ملک و زمین کدامند؟

اگر قصد خرید زمین جاده به ساحل رویان را برای ویلاسازی و سرمایه ‎گذاری در این منطقه دارید، علاوه بر شهر رویان، روستای وازیوار و سیاهرود را نیز در نظر داشته باشید. همچنین با خرید ملک و زمین در یکتاسرا و بنجکول نیز می‎توانید علاوه بر حفظ و افزایش ارزش سرمایه خود از حضور در طبیعت بکر این منطقه لذت ببرید.

خرید ویلا و زمین در روستای وازیوار

اگر از طریق جاده هراز به شهرستان نوشهر سفر کنید از روستای زیبای وازیوار گذر خواهید کرد. این روستای کوچک تنها حدود ۵۰۰ نفر جمعیت دارد که بیشتر ساکنان آن را افراد غیر بومی تشکیل می‌دهند. در این روستا امکان خرید زمین جاده به ساحل وازیوار رویان با قیمت مناسب فراهم است که در این صورت با ساخت ویلا می‌توانید چشم انداز بسیار زیبایی به سمت ساحل دریا داشته باشید.

وازیوار به دلیل قرار گرفتن میان جنگل و دریا دارای زمین‎های بسیار ارزشمندی بوده و هر ساله پذیرای جمعیت زیادی از گردشگران است. این روستا طبیعت بکر و آب و هوایی معتدل دارد که باعث افزایش ویلاسازی در این منطقه شده است. ویلاهای وازیوار بسیار لوکس و لاکچری بوده و از ارزش بالایی برخوردارند.

خرید ویلا و زمین در روستای یکتاسرا

روستای زیبای یکتاسرا بین شهر رویان و شهرستان نوشهر واقع شده و از شمال و جنوب به ترتیب به دریا و جنگل می‎رسد. بنابراین امکان خرید زمین ساحلی رویان و زمین جنگلی در این منطقه وجود دارد.

از مزایای خرید ویلا در یکتاسرا می‎توان به شرایط آب و هوایی عالی، نزدیکی به جنگل و دریا، دسترسی عالی به جاده ‎های چالوس، کندوان و هراز، جاذبه های طبیعی دیدنی و تفریحات ساحلی اشاره کرد. شما می‎توانید از طریق خرید ویلا و زمین در این منطقه سرمایه‎ گذاری کرده و تعطیلات خود را در این روستای زیبا سپری کنید.

شهرک فردوس رویان

خرید ویلا و زمین در روستای سیاهرود

بسیاری از افراد علاق‎مند به خرید زمین جاده به ساحل سیاهرود رویان هستند؛ زیرا زمین‏ های جاده به ساحل این منطقه ارزش بسیار بالایی داشته و در آینده ‎ای نه چندان دور سودآوری بسیار زیادی دارند. روستای سیاهرود بین رویان و پارک جنگلی سیسنگان قرار گرفته و مانند دیگر روستاهای این منطقه از یک طرف به جنگل و از طرف دیگر به دریا می‎رسد.

در این منطقه ویلاسازی رونق چشمگیری پیدا کرده و به همین دلیل شهرک‎ های مختلفی مانند شهرک ویلاشهر، باران، ماهان، سروستان و کوشا احداث شده ‎اند. بنابراین اگر قصد خرید ویلا شهرکی رویان را دارید حتماً شهرک ‎های برند منطقه سیاهرود را در نظر داشته باشید. سیاهرود از امکانات رفاهی و تفریحی کاملی برخوردار بوده و طبیعت بکر و آب و هوای مطبوعی دارد.

خرید ویلا و زمین در روستای بنجکول

روستای بنجکول در ۴ کیلومتری رویان و ۲۵ کیلومتری شهرستان نوشهر قرار گرفته و مدتی است که شهرک سازی در این روستا رونق پیدا کرده و بسیاری از افراد برای خرید زمین و ملک، روستای کوچک و زیبای بنجکول را انتخاب می‎کنند.

بنجکول مساحتی حدود ۱۰۰ هکتار دارد و در آخرین سرشماری جمعیت آن حدود ۴۵۰ نفر برآورد شده است. بنجکول دسترسی بسیار خوبی به جنگل و دریا دارد و ویلاهای بسیار لوکسی در این منطقه ساخته می‎شوند. بنابراین با سرمایه‎ گذاری در روستای بنجکول رویان می‎توانید در روزهای تعطیل به این روستای خوش آب و هوا سفر کرده و سرمایه خود را تا چند برابر افزایش دهید.

نکات مهم خرید ویلا و زمین در رویان

اگر قصد خرید ویلا و زمین در شهر رویان را دارید باید با انواع املاک این منطقه آشنا شوید و نوع ویلای مورد نظر را انتخاب کنید. در شهر رویان امکان خرید ویلا باغ رویان ، ویلا جنگلی، ویلا ساحلی و ویلا شهرکی جود دارد که هر کدام دارای امکانات و ویژگی ‎های متفاوتی هستند. برای مثال انواع ویلای ساحلی رویان چشم انداز زیبایی به ساحل و دریای خزر دارند؛ اما ویوی ویلاهای جنگلی به سمت جنگل و کوهپایه ‎های این منطقه است.

همچنین شما می‎توانید برای خرید زمین شهرکی رویان ، زمین جنگلی و زمین ساحلی این منطقه اقدام کنید. قیمت زمین رویان با توجه به موقعیت و نزدیکی آن به جنگل و دریا تعیین می‎شود که معمولاً زمین‎ های جاده به ساحل دارای ارزش بیشتری بوده و گزینه مناسب‌ تری برای سرمایه ‎گذاری هستند. از دیگر نکات خرید زمین و ویلا در رویان می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چشم انداز ویلا؛ چشم انداز ویلا می‎تواند مطابق بودجه و سلیقه شما متفاوت باشد. اما هرچه ویلا چشم انداز زیباتری داشته باشد قیمت آن بالاتر است.
 • مسیر دسترسی؛ در حین خرید زمین و ویلا حتماً به مسیر دسترسی به آن توجه داشته باشید تا در کوتاه ترین زمان و از مناسب ترین مسیر بتوانید خود را به ویلایتان برسانید.
 • نزدیکی ویلا به اماکن رفاهی و تفریحی؛ بهتر است ویلای انتخابی به اماکن رفاهی و تفریحی مانند مراکز خرید، رستوران، کافی شاپ و… نزدیک باشد؛ زیرا به این صورت می‎توانید به راحتی به این مراکز دسترسی داشته و از خدمات آنها استفاده کنید.
 • امنیت ویلا؛ در حین خرید ویلا حتماً به امنیت آن توجه داشته و در صورت لزوم ویلاهای شهرکی را خریداری کنید که دارای نگهبانی ۲۴ ساعته هستند. همچنین بررسی کنید که ویلا در موقعیت جغرافیایی مناسبی بنا شده باشد؛ به این صورت احتمال آسیب رسیدن به ملکتان بر اثر سیل، ریزش کوه، زلزله و… کاهش پیدا می‎کند.
خرید ویلا در رویان چه مزایایی دارد؟

خرید ویلا در رویان چه مزایایی دارد؟

تفاوتی نمی‎ کند قصد خرید ویلا ساحلی رویان را داشته باشید یا ویلای جنگلی این منطقه! در هر صورت با خرید ویلا در رویان می‌توانید دسترسی بسیار خوبی به ساحل و جنگل‎ های شهر رویان داشته و از حضور در طبیعت لذت ببرید. اما برخی از دیگر مزایای خرید ویلا و زمین در رویان عبارتند از:

 • دسترسی راحت به رویان از طریق ماشین شخصی، قطار، اتوبوس و هواپیما
 • ترافیک و شلوغی کمتر رویان نسبت به دیگر شهرهای شمالی
 • امکان خرید ویلا در شهرک‎ های برند رویان که سرمایه‎ گذاری در آنها بسیار سودآور است.
 • جاذبه ‎های گردشگری رویان که شامل آبشار آب پری، جنگل گلندرود، بازار روس‎ها، آبشار حرام او و… می‎شود.
 • امکان خرید زمین جنگلی رویان، زمین ساحلی و زمین شهرکی برای سرمایه ‎گذاری ارزان قیمت ‎تر نسبت به خرید ویلا
 • امکان خرید انواع ویلای ساحلی، شهرکی، جنگلی و ویلا باغ در رویان و مناطق اطراف آن
 • امکانات رفاهی کامل رویان شامل پارک، رستوران، کافی شاپ، بیمارستان، مراکز خرید و…
سوالات متداول

شهر رویان کجاست؟

شهر رویان در استان مازندران واقع شده و با شهرستان نوشهر و شهر نور همسایه است.

قیمت خرید ویلا در شهر رویان چقدر است؟

قیمت خرید ویلا در شهر رویان بستگی به متراژ ویلا، نوع ویلا، فاصله ویلا از جنگل و دریا، میزان امنیت ویلا و… دارد. بنابراین توصیه می‎کنیم برای اطلاع دقیق از قیمت‎ها با کارشناسان ام اچ ملک MHMELK در تماس باشید.

بهترین مناطق اطراف رویان برای خرید ویلا کدامند؟

از بهترین مناطق اطراف رویان برای خرید زمین و ویلا می‎توان به روستای وازیوار، یکتاسرا، سیاهرود و بنجکول اشاره کرد.

راه‎های دسترسی به شهر رویان کدامند؟

امکان دسترسی به شهر رویان از طریق جاده فیروزکوه، چالوس یا هراز وجود دارد. همچنین در صورت سفر با قطار باید خود را به ایستگاه قائمشهر و در صورت سفر با هواپیما باید خود را به فرودگاه نوشهر یا ساری برسانید و سپس از طریق تاکسی یا اتوبوس به سمت رویان حرکت کنید.

و در پایان

در این مقاله از ام اچ ملک MHMELK به معرفی شهر رویان و مناطق اطراف آن پرداختیم. در صورتی که قصد سرمایه‎ گذاری در این منطقه را دارید می‎توانید برای خرید ویلا و زمین در شهر رویان یا روستاهای اطراف آن اقدام کنید. در این منطقه امکان خرید ویلای جنگلی، ساحلی، شهرکی و ویلا باغ وجود دارد که برای کسب اطلاعات دقیق‌ تر در رابطه با امکانات و قیمت آن‌ها می‎توانید با کارشناسان ام اچ ملک MHMELK تماس بگیرید.

مجموعه ام اچ ملک با مدیریت مهندس محسن حمزئی، بانک اطلاعاتی کاملی از املاک و زمین ‎های رویان و اطراف آن را گردآوری کرده و کارشناسان این مجموعه می‎توانند بهترین زمین یا ویلا را با توجه به بودجه و سلیقه به شما معرفی کنند! شما می‌توانید سوالات خود را در رابطه با خرید ویلا و زمین در رویان در بخش «پیوستن به گفتگو» همین صفحه تایپ کنید یا از طریق تماس تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید. در انتها خوشحال می‎شویم نظر شما را در رابطه با سرمایه‎گذاری در شهر رویان بدانیم. آیا علاقمند خرید ویلا در رویان و روستاهای اطراف آن هستید؟

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه